خرید بیش از 10000تن سویا در اردبیل

متعلق به مجموعه اخبار سایت

بیش از 10000 تن محصول دانه های روغنی سویا از سویا کاران اردبیل خریداری شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ،آقای مهندس علی نوبخت در جلسه هماهنگی خرید دانه های روغنی  که در محل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل برگزار گردید از خرید بیش از 10000 تن محصول دانه های روغنی سویا در استان خبر داد وگفت این مقدار سویای خریداری شده در دو شهرستان پارس آباد و بیله سوار و بصورت  همزمان در 10 مرکز خرید از کشاورزان عزیز خریداری  و بعد از اخذ مجوز های لازم  از اداره کل توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران به مقاصد اعلام شده حمل می گردد.

نوبخت ضمن قدردانی از اداره کل توزیع و فروش شرکت متبوع در رابطه با ارسال مجوز حمل سویا از مراکز خرید،خواستار تسریع درزمان صدور این مجوزها شد.وی  در این رابطه افزود به دلیل شرایط خاص جوی حاکم بر منطقه تلاش می شود با هماهنگی های صورت گرفته با شرکتهای حمل و نقل  سویای خریداری شده  در حداقل زمان ممکن  به مقاصد اعلامی حمل گردد.

نوبخت گفت عملیات خرید در این مراکز صرفا توسط پرسنل خدوم شرکت که از آغاز برداشت محصول به منطقه اعزام شده اند صورت می گیرد.ایشان قیمت پایه  خرید محصول سویا را با ناخالصی %2 و رطوبت %12 مبلغ 22655 ریال اعلام کرد و گفت بخاطر رفاه حال کشاورزان عزیز این محصول با حد اکثر ناخالصی %8  ورطوبت %20 قابل خرید می باشد. ضنما این محصول نیز صرفا با ارائه معرفی نامه از سوی اداره جهاد کشاورزی شهرستان مربوطه تحویل گرفته خواهد شد.

علی نوبخت میزان خرید محصول دانه های روغنی در استان را 336 تن اعلام کرد و گفت کلیه مطالبات کشاورزان عزیز از بابت خرید محصول دانه های روغنی آفتابگردان به حسابهای بانکی این عزیزان واریز گردیده است.